Fetö ile mücadele..

05.09.2017 20:11

FETÖ İLE MÜCADELE ANCAK İSLAM AÇILIMI İLE YAPILIRSA BAŞARILI OLUR YOKSA OLMAZ.

Kuranda önder ve örnek olarak sadece Hz Peygamber zikredilmiştir. Onun için İslam’da hiçbir kimsenin arkasına düşülmez. Hele hele Hz Muhammed gibi bir peygamberin ümmeti olanlara Onu bırakıp da örnek olarak başkalarını tutmak hem ayıp ve hem de yanlıştır. Çünkü Kuranda şöyle buyrulmaktadır:

İSLAMDA ÖNDER VE ÖRNEK
SADECE HZ PEYGAMBERDİR
İŞTE AYETİ KERİME


"Gerçek şu ki, Allah`ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah`ı çokça ananlar için, Allah`ın peygamberinde, güzel örnekler vardır." (Ahzab 33/ 21)

İslam açılımı da İslam’ı, mezhepler zamanında olduğu gibi İslam dinini inanç – itikat, ibadet muamelat ekonomik sosyal ve siyasal özelliklerini anlatıp açıklamakla olur. İşte bugün ülkemiz İslam alemi ve hatta tüm dünya için bu şekilde bir İslam açılımına bir ihtiyaç hatta zaruret vardır.

Bu konuda ilk sorumlu makamda olanlar ise diyanet ve ilahiyat mensuplarıdır. Fakat bu konuda hiçbir şey yapılmamaktadır. İslam açılımı demek evrensel bir din olan İslam’ın tüm esaslarını anlatıp açıklamak demektir. İslami olanla ve İslam’a uyan ile İslami olmayan ve İslam’a uymayanı dile getirmek demektir.

Allah Müslümanlara yardım etsin inşallah
Tüm ilgilileri hizmete davet etmek bize düşmez ama biz görüşümüzü tüm kardeşlerimize selam sevgi ve saygıyla arz ediyoruz.