Siyaset Ahlak İster...

24 Haziran 2018 seçimleri bir baskın seçimdir...

27.05.2018 00:00Bu seçimle;  ülkemiz çok kritik bir dönemde kendi kaderini oylayacak.

Ya ülke olarak uçurumun dibini boylayacağız, ya da kararlı ve cesaretli bir şekilde uçurumun kenarından umudu yeniden inşa edeceğiz. Bu ülkenin güzel günlerini, çağdaş, laik, sosyal ve çoğulcu bir Cumhuriyet olarak yeniden kuracağız.

 

Yoksulun, çiftçinin, işsizin, emeklinin, işçinin, gençlerin gözünde korkuyu değil, umudu görmek için çalışacağız. Hak kaybı değil, hakların daha da genişletilmesi için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız.

 

Ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürükleyen dış politikamızı, toprağı, suyu, merası, ormanı kısacası doğal varlıklarını, insanın, emekçinin, kadınların, gençlerin umutların tükendiği, korkunun teslim aldığı bir ülkeye, gerici, zalim bir tek adam diktatörlüğüne değil umudun, kardeşliğin, barışın yeniden yeşerdiği bir toplumda yaşayabilmenin koşullarını oluşturacağız.

 

Cumhuriyetin temel değerleri yerine görkemli gösterileri koyanlara, tek adam diktatör sistemiyle bu ülkenin zenginini daha zengin yoksulunu daha da yoksullaştırarak toplum arasındaki gelir dağılımını bozanlara laikliği, çağdaşlığı, demokrasiyi, eşitliği daha çok savunarak yanıt vereceğiz.

 

Kar, rant ve sömürüye karşı daha çok eşitlik diyeceğiz.

Böylesi bir tarihsel süreçte halka umut olacağına inandığım Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi hiçbir ön yargı ortaya koymadan desteklemek zorundayız.

Netice itibarıyla insan olarak etten, kemikten yaratılmışız…  Bizim hepimizin de duygularımız, düşüncelerimiz var.  Yıllarca partimiz adına büyük emekler vermiş olabiliriz… Gelecekle ilgili iddialarımız, hedeflerimiz olabilir…  Ama bireysel olarak bir koltuk kapmak amacında değil, amacımız toplumsal kurtuluş olmalıdır.  Bu anlamda siyaset “AHLAK İSTER” diyor,  aydınlık bir gelecek için Millet İttifakını desteklemek için tüm devrimcileri, demokratları, yurtseverleri, milliyetçi olduğunu söyleyenleri bu kötü gidişe dur demek için omuz omuza olmaya davet ediyorum.

Siyaset “AHLAK İATER”  aday olamadık diye yan gelip yatmak yok,…