PM’nin gündemi önseçim olacak


CHP’nin bugün yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında üzerinde tam mutabakat sağlanan 100’ün üzerinde adayın netleşeceği ifade edildi.

24.10.2018 08:22

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin ön seçim koşuluyla İstanbul adaylığını açıklaması üzerine toplantıda ön seçim konusundaki taleplerin de gündeme gelmesi bekleniyor.

CHP ’de yerel seçimlere yönelik süreç kapsamında bugün yapılacak PM toplantısında önemli kararların alınması bekleniyor. Kritik toplantı öncesi CHP ’nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin de ön seçim koşuluyla İstanubul adayı olduğunu ilan etmesi bugünkü PM’de ön seçim konusunun da gündeme geleceğini gösterdi. İnce’nin yanı sıra eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar da ön seçim olması koşuluyla Mersin’de aday olduğunu açıkladı. İnce ve Sağlar’ın dışında pek çok seçim bölgesinde hem parti tabanında hem de aday adaylarında ön seçim talepleri dile getiriliyordu.

Edinilen bilgiye göre parti yönetiminde İstanbul gibi tartışmalı pek çok kent için aday belirleme yöntemi olarak ön seçim yapılması öngörülmüyor. Parti içinde tartışmalı kentler için aday belirlenirken parti örgütüne yönelik eğilim yoklaması ve vatandaşlara ise anket uygulaması yapılarak adayın belirlenmesi görüşü öne çıkıyor.  CHP ’nin PMtoplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP ile MHP arasında yerel seçimlerde yapılacak ittifakı sonlandırmasının yansımalarının da ele alınacağı ifade ediliyor.

849

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız” Gündem

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız”

Cumartesi Anneleri/İnsanları ve İHD Komisyonu,”Güvenlik güçlerinin işlediği suçlarda gerçeğin gizli tutulması, bu suçların faillerinin cezasızlık zırhıyla korunması yalnız mağdurların sorunu değil, temel bir hukuk ve demokrasi sorunudur” dedi.

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…” Politika

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…”

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu 1 Eylül Barış günü dolayısıyla bir yazı kaleme aldı. Kılıçdaroğlu, “İnsanlık her büyük savaştan sonra “Bir daha asla!” der ama maalesef savaşlar yine devam eder. Üstelik insanlık hayat kaynağı olan, yaşamı mümkün kılan doğaya karşı da savaş veriyor. Doğayı hoyratça tahrip ederek kendi yıkımının koşullarını oluşturuyor” ifadesini kullandı.

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’ Politika

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Eylül Dünya Barış gününe özel hazırlanan ‘Barış Zamanı’ başlıklı için yazı kaleme aldı. Demirtaş, yazısında “Savaşın ve kanın hiç terk etmediği Ortadoğu bölgesi bugün 3. Dünya Savaşı’na doğru gidişin merkezlerinden birisi konumundadır” değerlendirmesinde bulundu.

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme! Dünya

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme!

SURİYE 'de iç savaş devam ederken kendi menfaatleri doğrultusunda terör örgütlerine açık bir şekilde destek veren Amerika, Esad yönetimiyle gizlice masaya oturdu. Esad'ın ülkeden ayrılmasını istediği Amerikalılar 3 şart sundu.

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl