Gürsel Tekin'den ekonomik kriz yorumu: Güçlü bünye hastalığa yakalanmaz


CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı.

01.09.2018 19:39


CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin verdiği röportajdayaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti.

 

İşte Gürsel Tekin'in açıklamaları:

 

CHP düşünüyorsunuz? Seçmeniarasında 24 Haziran'dan sonra CHP'ye yönelik büyük bir hoşnutsuzluk var, ne

24 Haziran'da hiçbirimizin arzu etmediği bir sonuç aldık.Sonraki sürecin yönetiminde hem Cumhurbaşkanı adayımızın hem de Genel Merkezinbazı hataları oldu. Hızla bu hataların yarattığı yılgınlıktan arınıp, yenimücadeleye atılmamız gerekiyor. Türkiye'nin yönetim krizine bağlı ekonomiksorunlar yaşadığı bu döneminde yol gösteren, umut veren bir CHP'ye ihtiyacıvar. CHP iç tartışmalarla değil Türkiye'nin karşı karşıya olduğu sorunlarayönelik çözüm önerileriyle ne kadar gündemde olursa bundan bütün Türkiyekazanır. Bu yüzden biz İstanbul'da kapsamlı bir çalışma yaptık. İstanbul'unbütün sorunlarını uzmanlarla masaya yatırdık. Ekibimiz, projelerimiz hazır.İstanbul'un çehresini değiştireceğiz. Kısır tartışmalarla kaybedecek vaktimizyok. İstanbul'u huzurun ve güvenin başkenti yapmak için çalışıyoruz.

 

 Kemal Kılıçdaroğlu "Boykot diyenlerdoğrudan AKP'ye oy versin" sözleri çok tepki çekti, ne dersiniz?

Bir ülke için yaşanabilecek en büyük felaket halkınseçimlere olan inancını kaybetmesidir. Halk siyasi partilere ve seçimleregüvenmezse toplumsal güven ortamı erozyona uğrar. Her gün İstanbullularlabirlikteyim. Onları dinliyorum. İstanbullular yeni bir başlangıç, yeni birumut, yeni bir sayfa açmak istiyor. Birlikte başarabiliriz. Bu inancıpaylaşınca sandıkların patlayacağını göreceğiz.

 

Türkiye ekonomik birsaldırıya mı uğruyor?

Güçlü bünye hastalığa yakalanmaz. Eğer virüs zemin buluyorsanedeni bünyenin zaafiyetidir. Almanya, Güney Kore bu sorunu yaşamıyor bizyaşıyorsak sebebi belli: Orada israf ve yolsuzluk yok burada var. Onlaraldıkları kredileri katma değeri yüksek ürünler üretebilecek bir atmosfer içinharcıyor biz el parasıyla yazlık, kışlık saray yapıyoruz. 1994'te her şeyhazırdı. İstanbul nüfusu genç. Üniversiteler var. Bilişim devrimi dahaemekliyor. İstanbul Avrupa'nın Silikon Vadisi, bilişim merkezi olabilirdi,beton cehennemi oldu. Çünkü İstanbul'un kaynakları israf edildi, rant için yokedildi. Şimdi bu treni kaçırdık. Yeni yarış ekolojik kalkınma, akıllı şehirler,entegre gelişim modellerinde. Çeyrek yüzyıl daha kaybedemeyiz. Biz kazanırsakİstanbul geleceği kazanacak.

940

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız” Gündem

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız”

Cumartesi Anneleri/İnsanları ve İHD Komisyonu,”Güvenlik güçlerinin işlediği suçlarda gerçeğin gizli tutulması, bu suçların faillerinin cezasızlık zırhıyla korunması yalnız mağdurların sorunu değil, temel bir hukuk ve demokrasi sorunudur” dedi.

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…” Politika

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…”

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu 1 Eylül Barış günü dolayısıyla bir yazı kaleme aldı. Kılıçdaroğlu, “İnsanlık her büyük savaştan sonra “Bir daha asla!” der ama maalesef savaşlar yine devam eder. Üstelik insanlık hayat kaynağı olan, yaşamı mümkün kılan doğaya karşı da savaş veriyor. Doğayı hoyratça tahrip ederek kendi yıkımının koşullarını oluşturuyor” ifadesini kullandı.

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’ Politika

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Eylül Dünya Barış gününe özel hazırlanan ‘Barış Zamanı’ başlıklı için yazı kaleme aldı. Demirtaş, yazısında “Savaşın ve kanın hiç terk etmediği Ortadoğu bölgesi bugün 3. Dünya Savaşı’na doğru gidişin merkezlerinden birisi konumundadır” değerlendirmesinde bulundu.

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme! Dünya

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme!

SURİYE 'de iç savaş devam ederken kendi menfaatleri doğrultusunda terör örgütlerine açık bir şekilde destek veren Amerika, Esad yönetimiyle gizlice masaya oturdu. Esad'ın ülkeden ayrılmasını istediği Amerikalılar 3 şart sundu.

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl