CHP'de On Aralık hareketi işgali


On Aralık hareketi CHP’nin başına Salıcı’yı getirmek istiyorlar

24.08.2018 11:48

Takvim gazetesinde yayımlanan haberde, 24 Haziran’da yapılancumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası olağanüstü kurultaytartışmaları yaşanan CHP’de, genel başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nınpartinin başına getirilmek istendiği ileri sürüldü.

Zafer Şahin’in imzasıyla yayımlanan haberde, CHP GenelBaşkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın Etiler’de lüks bir restoranda eskibakanlardan Hüsamettin Özkan, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül veCHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile buluştuğu iddia edildi.

 

“2019’daki yerel seçimler için liste çalışması yaptıklarıiddia edilen 4 isimden Sarıgül’ün Şişli’yi, Kaftancıoğlu’nun ise Beşiktaş’ıistediği iddia edildi” denen haber, şöyle devam etti:

“CHP’nin 2 numaralı koltuğuna oturduktan sonra ilk iş olarakİstanbul’u dizayn etmeye girişen Salıcı’nın yerel seçimlerden sonra genelbaşkan adayı olmaya hazırlandığı öğrenildi. Salıcı’nın İstanbul temaslarıCHP’de genel başkanlık için yola çıkan Muharrem İnce ekibinde de şok etkisiyarattı. Partinin eski lideri Deniz Baykal’a yakın isimler ise bayramsonrasında bir bildiri yayınlayarak Salıcı’yı protesto etmeye hazırlanıyor.

 

‘BEYKOZ KONAKLARI EKİBİ’

“Salıcı’ya Sarıgül dışında DSP’li eski bakanlardanHüsamettin Özkan’ın ve Erdoğan Toprak’ın da destek verdiği belirtiliyor. EskiBaşbakanlardan Bülent Ecevit’in sağ kolu olan Hüsamettin Özkan, 2002 yılındaDSP-MHP-ANAP koalisyonunun yıkılmasında kilit rol oynamıştı. Türk siyasetindeBeykoz Konakları Ekibi olarak bilinen yapılanmanın lideri olan Özkan, CHPüzerinde de etkili bir isim olarak gösteriliyor. Özkan’a en yakın isimlerdenİstemihan Talay, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun siyasi başdanışmanı olarak görevyapıyor. Özkan ve ekibinin CHP’de bir değişim için düğmeye bastığı,Kılıçdaroğlu’ndan sonra partinin başına Muharrem İnce’yi değil Oğuz KaanSalıcı’yı getirmeyi planladığı belirtiliyor.”

178

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl