CHP PM ve MYK’da ‘PRENSİP’ kararı alındı


CHP’nin 24 Haziran’da yapılacak milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için yaptığı MYK ve PM toplantısında belediye başkanları hakkında sürpriz bir ‘prensip’ kararı’ alındı.

25.04.2018 00:16

CHP’de seçim gündemiyle toplanan kritik PM toplantısının ardından genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul programını iptal etti.

Kılıçdaroğlu’nun saat 13.00’te İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yapacağı sürpriz görüşme nedeniyle programını iptal ettiği öğrenildi.

CHP Parti Meclisi toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na diğer partilerle ittifak kurmak için yetki verilmişti.

Toplantıda, milletvekili adaylarının belirlenmesinde “merkez yoklaması” yönteminin uygulanması kararlaştırılmış, Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı belirlemek için de yetki verildi.

AZ ÖNCE BİTTİ! CHP PM’DEN FLAŞ KARAR

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde hangi yöntemin uygulancağına karar vermek için önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), ardından Parti Meclisi (PM) olağanüstü toplandı. DÜZGÜN HABER’in edindiği bilgiye göre PM toplantısında, diğer partilerle süren ittifak görüşmelerinden dolayı, milletvekili adaylarının saptanmasında ‘ön seçim’ yerine, milletvekili adaylarının “Merkez Yoklaması” yöntemiyle belirlenmesine ilişkin MYK önerisi masaya yatırıldı. PM’DEN … Okumaya devam etAZ ÖNCE BİTTİ! CHP PM’DEN FLAŞ KARAR

205

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl