Rüşvetin Belgesini Açıkladı!


Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın beyaz eşya ticareti yapmak için dükkan açmaya kalkan bir esnafa "Beltaş Vakfı'na 100 bin dolar yatıracaksın, yoksa dükkanı açamazsın" dediğini ileri süren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugün bahsi geçen ifadeyi yayımladı.

01.09.2018 19:50

Gazeteci Ahmet Hakan, "Kemal Bey! Siz bu işi vallahi debilmiyorsunuz billahi de bilmiyorsunuz" başlığıyla yayımlanan yazısındaHazinedar'a "Madem şereften, haysiyetten falan söz ediyorsun. Al sanaBeşiktaş’ta beyaz eşya dükkânı açmak isteyen bir vatandaşın mülkiyemüfettişlerine verdiği ifade" diye seslendi. "Al oku, ondan sonrakonuşalım şerefi, haysiyeti falan" ifadesini kullanan Hakan, Hazinedar'ındükkan açması için 100 bin dolar istediğini ileri sürdüğü esnafın beyanlarınışöyle aktardı: "2016’da Beşiktaş’ta beyaz eşya ticareti yapmak için birdükkan kiraladık ve dekorasyon çalışmasına başladık. Ustalar işyerindeçalışırken Beşiktaş Belediyesi’nden dört kişilik bir zabıta ekibi geldi. İnşaatruhsatı gerektirecek bir iş yapmadığımız halde inşaat için belediyeden izinalmamız gerektiğini söyleyerek bizi belediyeye, Hüseyin Avni Sipahi’yeyönlendirdiler. Hüseyin Avni Sipahi’ye gittim. Bana dekorasyona devam edebilmemiçin Beltaş Vakfı’na 100 bin dolar yatırmam gerektiğini söyledi. Ben bunuödeyemeyeceğimi söyleyince 'Ödemeyi yapmazsan dükkanı açamazsın' dedi. Biryakınımız araya girdi. Çetin Başkan (Kırışgil) ile görüştüğünü bana söyledi ve'100 bin TL yatırırsanız işiniz olacak' dedi. Her ay 45 bin TL kira verdiğimdükkanımı bir an önce açmam gerekiyordu. Bu nedenle 100 bin TL’yi ödedim."yuzdeyuzhaber BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


586

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız” Gündem

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız”

Cumartesi Anneleri/İnsanları ve İHD Komisyonu,”Güvenlik güçlerinin işlediği suçlarda gerçeğin gizli tutulması, bu suçların faillerinin cezasızlık zırhıyla korunması yalnız mağdurların sorunu değil, temel bir hukuk ve demokrasi sorunudur” dedi.

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…” Politika

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…”

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu 1 Eylül Barış günü dolayısıyla bir yazı kaleme aldı. Kılıçdaroğlu, “İnsanlık her büyük savaştan sonra “Bir daha asla!” der ama maalesef savaşlar yine devam eder. Üstelik insanlık hayat kaynağı olan, yaşamı mümkün kılan doğaya karşı da savaş veriyor. Doğayı hoyratça tahrip ederek kendi yıkımının koşullarını oluşturuyor” ifadesini kullandı.

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’ Politika

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Eylül Dünya Barış gününe özel hazırlanan ‘Barış Zamanı’ başlıklı için yazı kaleme aldı. Demirtaş, yazısında “Savaşın ve kanın hiç terk etmediği Ortadoğu bölgesi bugün 3. Dünya Savaşı’na doğru gidişin merkezlerinden birisi konumundadır” değerlendirmesinde bulundu.

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme! Dünya

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme!

SURİYE 'de iç savaş devam ederken kendi menfaatleri doğrultusunda terör örgütlerine açık bir şekilde destek veren Amerika, Esad yönetimiyle gizlice masaya oturdu. Esad'ın ülkeden ayrılmasını istediği Amerikalılar 3 şart sundu.

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl