Polis çocuğu Beyazıt Öztürk'e vatan haini suçlaması


Ünlü isimlerin yaptıkları davranışlarla linç edilmesine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını çektiği için sosyal medya üzerinen linç edilen sanatçı Ara Güler'den sonra şimdi de sosyal medyadan dün akşamki yayında canlı yayına katılan konuk ile konuştuğu için Beyazıt Öztürk ağır eleştiriliyor.

09.01.2016 19:58
Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a Diyarbakır’dan telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli öğretmen, bölgede yaşananlara dikkat çekti. Öğretmenin konuşmasını kesmeyen Beyazıt Öztürk yandaş medya tarafından vatan haini ilan edildi.

 “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız?” sorusuyla konuşmasına başlayan öğretmen Çelik, medyanın tutumuna işaret ederek, “Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” dedi.
Beyazıt Öztürk, Ayşe öğretmenin sözünü kesmedi. Ayşe öğretmen konuşmasını tamamladıktan sonra "Bir alkış alalım Ayşe hanıma. Çok çok teşekkür ediyoruz. Hassasiyetiniz için de çok teşekkür ediyoruz. Biz de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Emin olun. Ama bu söyledikleriniz bir kere daha ders oldu. Burdan ordaki herkese selam olsun. Barış dilekleri bizim için de geçerli. Biz de söylüyoruz. Elinize yüreğinize sağlık" diyerek telefonu kapattı.

Polis çocuğu Beyazıt Öztürk'e vatan haini suçlaması 

Havuz medyası bu konuşmanın ardından Beyazıt Öztürk ve Ayşe öğretmeni vatan haini ilan etti. Polis çocuğu olan Beyazıt Öztürk için "PKK propagandası yaptı" başlıkları atıldı. 

Star gazetesinin internet sitesi , “Beyaz Show’da PKK’ya tek söz söylemeden örgüt propagandası yapan sözde öğretmen ve buna yer veren Beyaz büyük tepki topladı. Öğretmen olduğunu iddia eden Ayşe Çelik adında bir kişi Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show’a telefonla bağlanarak HDP’li vekiller ve PKK yandaşlarıyla aynı ağızdan konuştu ve herkesin gözü önünde örgüt propagandası yaptı” dedi.

Yeni Şafak video haberinde “Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show programı canlı yayında yapılan bir PKK propagandasına sahne oldu. Canlı yayına telefon ile bağlanarak öğretmen olduğunu iddia eden ve PKK diliyle konuşan izleyici bağlantının sonunda stüdyo tarafından alkışlandı” ifadelerine yer verdi.

Haber 7 internet sitesi de haberi “Beyaz Show’da PKK propagandası” diyerek verdi. Haberde “PKK terörü sebebiyle bölgeden ayrılmak zorunda kalan öğretmenleri bile suçlayan Çelik, ne hikmetse hendek kazma talimatı veren HDP ile PKK’ya toz kondurmadan öz yönetim ilan edilen bölgelerde devletin çocukları katlettiği iftirasını attı ve sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bölgelerde operasyonların durdurulması çağrısında bulundu” diye yazdı.

Takvim gazetesinin internet sitesinde ise “Aydın Doğan haber programları yetmedi şimdi de eğlence programlarını da PKK yandaşları ve HDP’nin hizmetine sundu. Öğretmen olduğunu iddia eden Ayşe Çelik adından bir kişi Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show’a telefonla bağlanarak HDP’li vekillerle aynı ağızdan konuştu ve herkesin gözü önünde PKK propagandası yaptı” diye yazdı.

Kaynak: Cumhuriyet
1228

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl