Kolcu Belediye Başkanı Olarak Düşününce


Büyük Birlik Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Ercan KOLCU, ilçenin sorunlarından ve çözüm odaklı projelerinden bahsetti.

07.09.2018 00:00

Büyük Birlik Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Ercan KOLCU,ilçenin sorunlarından ve çözüm odaklı projelerinden bahsetti.

Kendimi bir belediye başkanı olarak düşünürsem Esenyurt Cumhuriyet Meydanından tahliye edilen seyyarlar konusunda   “Seyyarları meydandan pazarlara taşıyarak soruna çözüm bulunmuş olunmaz.5000 adet kadar görünümü hoş, meydana renk katacak seyyar arabalarla bu satıcılar bölge bölge yönlendirilir, hatta cüzi bir işgaliye parası ile belediyemize de katkıda bulunmuş oluna bilirdi. Esenyurt’ta sorun çoksa çözüm üretmek te bizlerin görevidir. Madde bağımlıları için bir rehabilitasyon merkezi kurulması için bir engel göremiyorum. Ayrıca bağımlı gençler için cafe,bilardo, sınırsız internet ve oyun merkezleri de kurulabilir. Gençleri hayata tutunacak teşviklerle kazanmak mümkün aslında. Maddi durumu iyi olmayan ve çocukları olduğu için çalışma imkânı olmayan bayanlar için de ücretsiz kreşler kurulup annenin çocuğunu gözünün arkada kalmayacağı şekilde bırakıp işe gitmesi ile o ailenin geçimine katkıda bulunmuş olunacağı gibi, çocukların da eğitim alarak sokaklarda yetişmesini önlemiş oluruz” dedi.

Esenyurt’taki diğer sorunlara da alternatif çözümler üreten KOLCU, “İlçemizde elektrik kesintisinin de önlemini alıp hatta belediyemize gelire dönüştürme olanağımız var. Kojenerasyon merkezleri ile devlete elektrik satıp gelir elde edip, faturasını ödeyemeyen yoksul ailelere de ücretsiz elektrik vere biliriz. Bunun yanı sıra muhtarlıklarla ilgili de muhtarlar mahallelerimizin mülki amiridir başlığı altında pasivize edilmişlikten aktivite edilmiş hale gelen söz hakları olacaktır. En hassas olduğum eğitim konusuna da değinmek istiyorum. Esenyurt Üniversitesini misal alırsak neden ilk, ortaokul ve liselerimiz eğitim seviyesi yukarı çıkmasın, okulların katı artmasın ki?Sınıfların yetersizliği kalabalık öğrenci sayısı ile eğitim olmaz. Çok katlı okul, çok sınıf, kaliteli eğitim için olmayacak bir proje değil. Biz insanlar kadar yaşam hakkı olan sokak hayvanlarımıza gelince, hayvan barınakları sıkça denetlenmeli, rant amaçlı ihale olarak verilmemelidir. Aslında daha çok sorun var fakat olacakla ölecekten başka da her şeye çare vardır” diye konuştu.


Etiketler: .
1284

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız” Gündem

Cumartesi Anneleri; “701. Haftamızda yine Galatasaray’da olacağız”

Cumartesi Anneleri/İnsanları ve İHD Komisyonu,”Güvenlik güçlerinin işlediği suçlarda gerçeğin gizli tutulması, bu suçların faillerinin cezasızlık zırhıyla korunması yalnız mağdurların sorunu değil, temel bir hukuk ve demokrasi sorunudur” dedi.

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…” Politika

Kılıçdaroğlu: “Adaletsiz ve şiddet dolu bir dünya…”

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu 1 Eylül Barış günü dolayısıyla bir yazı kaleme aldı. Kılıçdaroğlu, “İnsanlık her büyük savaştan sonra “Bir daha asla!” der ama maalesef savaşlar yine devam eder. Üstelik insanlık hayat kaynağı olan, yaşamı mümkün kılan doğaya karşı da savaş veriyor. Doğayı hoyratça tahrip ederek kendi yıkımının koşullarını oluşturuyor” ifadesini kullandı.

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’ Politika

Demirtaş’ın kaleminde ‘Dünya Barış Günü’

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Eylül Dünya Barış gününe özel hazırlanan ‘Barış Zamanı’ başlıklı için yazı kaleme aldı. Demirtaş, yazısında “Savaşın ve kanın hiç terk etmediği Ortadoğu bölgesi bugün 3. Dünya Savaşı’na doğru gidişin merkezlerinden birisi konumundadır” değerlendirmesinde bulundu.

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme! Dünya

Ortadoğu'da Dengeleri Değiştirecek Görüşme!

SURİYE 'de iç savaş devam ederken kendi menfaatleri doğrultusunda terör örgütlerine açık bir şekilde destek veren Amerika, Esad yönetimiyle gizlice masaya oturdu. Esad'ın ülkeden ayrılmasını istediği Amerikalılar 3 şart sundu.

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl