Haydar Baş’a yurttdışı yasağı ve tüm mal varlığına tedbir konuldu


Ortağının mal varlığına zorla el koyup boş senet imzalatmaktan yargılanan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş’ın mal varlığına tedbir konuldu. Baş’ın yurt dışına çıkışı da yasaklandı.

07.08.2018 12:02

özcü’den Şeyma Ulusoy’un haberine göre mahkeme, eski ortağı Dr. Mustafa Eraslan’ın 6 milyon değerindeki malvarlığını zorla üzerine geçirtip 14 adet senede imza attırdığı suçlamasıyla yargılanan ve hakkında ‘Nitelikli yağma ve açığa imzanın kötüye kullanılması’ suçlarından dava açılanHaydar Baş ‘ın bütün taşınmazlarına tedbir koyarak yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

Haydar Baş’ın yanısıra avukatı Lütfullah Önder adına kayıtlı gayrimenkullere de tedbir konuldu.

Haydar Baş, Lütfullah Önder ve Gürcan Bahar hakkında ‘zincirleme şekilde açığa imzanın kötüye kullanılması’ suçlarından 2’şer yıl 6’şar aydan 7,5 yıla kadar hapis cezası istenirken aralarında Haydar Baş’ın da olduğu tüm şüpheliler hakkında ‘Birden fazla kişiyle birlikte nitelikli yağma’ suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Davanın duruşmasında Eraslan’ın hekim olan karısı Meral Eraslan,mahkemede “Cemaat yapılanması içerisinde sömürülen sadece biz değiliz. Bu yapılanma içinde bizim gibi başkalarına da senetler imzalatılıyor” dedi.

Yeni Soluk


121

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl