CHP Pendik Gençlik Kolları Özgecan'ı Unutmadı...


CHP Pendik Gençlik Kolları İlçe Binasından döviz ve pankartlarla Gazipaşa Cad. Kuşlu Parka yürüyerek Özgecan'ın katillerinden hesap sordu.

15.02.2015 15:11
"Geceleri de, sokakları da, meydanları da boş bırakmayacağız!", "Susma Haykır Kadına Şiddete Hayır!", "Gelsin Baba, Gelsin Koca, Gelsin Devlet, Gelsin Jop; İnadına İsyan, İnadına Özgürlük!", "Olmaz De Dur De Kadına Şiddeti Engelle!", "Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak" sloganlarıyla saat:14.00'da Kuşlu Parkta toplanan CHP Pendik Gençlik Kolları adına basın açıklaması yapan CHP Pendik Gençlik Kolları Zeynep Duygu Mola yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ülkemizde bugün yaşanan vahşet, artık kadınların, gençlerinve çocukların nasıl büyük bir tehlike içerisinde olduğunu gözler önünesermektedir.

Yıllardır beri sürüp giden kadın – erkek eşitsizliğini deaşmış; artık vahşete, cinayete, zulme kadar ulaşmıştır.

İnsanların tamamen bencilleştiği, vahşileştiği bu düzendeÖzgecan Arslan katliamı bardağı taşıran son damla olmuştur.

Biz gençler, artık gençlerin ve kadınların istismar edildiğibu Dünya’nın vahşetine karşı; insanlar ötekileştiren, küçük düşüren bu adaletekarşı haykırıyoruz.

Daha geçen gün sokak ortasında kocası tarafından defalarcabıçaklanan bir kadınımızın acısını unutmamışken; gencecik bir kızın caniceyakılarak öldürülmesi karşısında, tüm gücümüzle haykırıyoruz ve söz veriyoruz:

“Kadın – erkek eşittir.”

Maalesef, kadın erkek eşitliğine inanmıyorum diyen birbaşbakan tarafından 12 sene yönetilmekle kalmamış, bir de cumhurbaşkanıyapmışız.

Maalesef, 13 yaşındaki küçücük bir bedene tecavüz edenlerinberaat edildiği bir ülkede yaşıyoruz.

Maalesef, her tecavüz olayından sonra suçun “kadınıngiyimine bağlandığı” bir ülkede yaşıyoruz.

Kadına yönelik cinsel istismarın ve cinayetlerin son bulmasıiçin vereceğimiz mücadelede “Özgecan Arslan” artık yüreğimizde ve bilincimizdeolacaktır.

Şu an Özgecan Arslan’ın katillerin bir an öncecezalandırılmasını istiyoruz!

Artık ülkemizde böyle acıların yaşanmaması için tümhalkımızı mücadeleye davet ediyoruz.

Kamu oyuna duyurulur."


Etiketler: CHP Pendik Gençlik Kolları Uğur Şeker İlker Giray Zeynep Duygu Mola Ezgi Budak Can Yağum Hakan Kuru Aygün Canbolat Abdullah Bozkurt Merve Atabaş Murat Uçar Hasan Baykuş Soner Tan Murat Yanıkoğlu Gürkan Bilgin
882

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl