Erdoğan: Ekonomi Üzerinden Oyunlar Oynuyorlar


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomi üzerinden oyunlar oynuyorlar. Bütün bu oyunları boşa çıkardık çıkarmaya devam edeceğiz. Ekonomimize saldıranlara sesleniyorum, başaramayacaksınız” diye konuştu.

12.04.2018 19:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Romanlar Buluşması’nda konuştu.

Erdoğan, ekonomiyle ilgili de şunları söyledi:

“Ekonomi üzerinden oyunlar oynuyorlar. Bütün bu oyunları boşa çıkardık çıkarmaya devam edeceğiz. Ekonomimize saldıranlara sesleniyorum başaramayacaksınız. 15 Temmuz'da, Suriye'de, Irak'ta nasıl başaramadıysanız şimdi de öyle başaramayacaksınız.”

“Üstünlük sadece takvadadır, Allah'tan korkmadır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şu konuşmayı yaptı:

“Bakmayın siz Almanların o Nazi uygulamasıyla Romanlara yaptıklarına, bakmayın Fransızların Romanları Fransa'dan adeta yurtdışı ettiklerine. Bunlar medeniyiz diye konuşurlar geçinirler ama bunların medeniyetten nasibi yoktur bunu böyle biliniz.

“Ülkemizde ayrımcılık hiç olmadı mı, şimdi de olmuyor mu? Elbette vardı, az da olsa bugün de oluyor. Toplumun her kesimine yönelik bu tarz davranışlar görülebiliyor. Irkından, teninden dolayı kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvadadır, Allah'tan korkmadır.

“Aynı mahallede doğduk büyüdük demek bak oradan Cumhurbaşkanı da çıkabiliyormuş Başbakan da çıkabiliyormuş. Kasımpaşa'ya gidişimde hep Roman kardeşlerimle kucaklaştım helalleştim. Biz Roman kardeşlerimize Fransa gibi Fransız kalmayacağız.

“Bay Kemal diyor ki 'Ben sizin ayağınıza geldim, Cumhurbaşkanı sizi ayağına çağırıyor.' Bay Kemal, ben Roman kardeşlerimin içinde doğdum, oradan çıktım, oradan geldim. Mesele Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi meselesidir. Sizi siz yapan vasıflarınızı kaybettiğinizde kalabalıklar içinde yitip gidersiniz.”

“Şu ana kadar 80 tanesini getirdik”

“Türkiye fiilen her alanda bir yerlere bağımlıydı. İsteğimiz her silahı alamıyorduk bugün git yarın gel. Biz İHA'larımızı üretmemiş olsaydık Afrin'de Fırat Kalkanı Harekatı'nda durum farklı olurdu. Buraya girerken son rakamları aldım. Afrin'de durum son olarak 4108 terörist etkisiz hale getirildi. Kuzey Irak'ta 337 teröristi yurtiçinde 173 teröristi etkisiz hale getirdik.

“16 saatte FETÖ'yü defettik. Şimdi kovalıyoruz, onlar kaçıyor biz kovalıyoruz. Kosova'dan altı tanesini Gabon'dan üç tanesini aldık geldik. Şu ana kadar 80 tanesini getirdik getirmeye devam edeceğiz.” (AS)

* Fotoğraf: Raşit Aydoğan – Ankara / AA

262

Hava Durumu ANKARA

Yeni anket?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl